Rosenberger Stanztechnik, Stampack Xpress ile Üretim Verimliliğini Artırıyor

Progresif Kalıp Simülasyonu

Şirket Hakkında

Almanya’nın Fridolfing kentinde merkezi bulunan Rosenberger Group, dünya genelinde 15.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir. Telekomünikasyon, veri teknolojisi, medikal elektronik, endüstriyel enstrümantasyon, otomotiv elektroniği ve elektromobilite sektörlerinde yüksek frekans, fiber optik ve yüksek voltaj teknolojileri için bağlantı çözümleri sunmaktadır. Şirketin güçlü yönleri arasında yüksek ürün kalitesi, teknolojik uzmanlık ve yüksek derecede dikey entegrasyon bulunmaktadır. Bu bağlamda, Rosenberger Stanztechnik GmbH & Co. KG, mevcut damgalama parçaları üretimine mükemmel bir katkı sağlar. Bağlı kuruluş, otomotiv, telekomünikasyon ve elektronik endüstrileri için sofistike, yüksek hassasiyetli kontakt parçaların üretiminde uzmanlaşmıştır.

Rosenberger Stanztechnik ve Simülasyon Yazılımı

Almanya’nın Pforzheim kenti yakınlarındaki Neuenbürg’de bulunan Rosenberger Stanztechnik, kendi takım üretim ve tasarım departmanına sahiptir. Ocak 2022’den bu yana Stampack Xpress simülasyon yazılımını kullanmaktadır.

Stampack Xpress Seçimi ve Entegrasyonu

Rosenberger Stanztechnik’in Teknik Yetkinlik Merkezi (TCC) Başkanı, Stefan Maier; “Seçim sürecinde, özellikle Stampack’in mevcut CAD sistemimiz VISI ile olan arayüzü ve takım yapımına uygun olan kullanım şekli bizi etkiledi,” diye vurguluyor. Stampack, özellikle yerleşim oluşturma ve fizibilite çalışmaları sırasında metod planlaması konusunda mükemmel hizmetler sunmaktadır. Sonuç olarak, değişim döngüleri için koordinasyon sürelerini azaltabildik. Stampack, hızlı kabuk çözücüsü ile ilk tahmini hesaplar ve ardından simülasyon tanımını değiştirmeden katı formda şekillendirme sürecinin doğru bir tanımını yapar. Geri yaylanma ve onun telafisi hesaplaması da dahildir. Ayrıca yazılımda üretim toleranslarına uyumu kontrol etmek ve sapmaları grafiksel olarak göstermek için kullanılabilir.

Stampack Xpress’in Sağladığı Faydalar

Stampack, Rosenberger Stanztechnik’teki uzmanların beklentilerini tamamen karşılamıştır. Geçmişte, çok adımlı karmaşık ürünler için koordinasyon çalışmaları bazı projeler için çok zaman alıcı ve maliyetli olmuştur. Sonuçta, boşluğun geometrisi bazen birkaç testte belirlenmek zorunda kalmış ve ürün geliştirme ve fizibilite analizleri sırasında destek sağlanmak zorunda kalınmıştır. “Stampack sayesinde, takım koordinasyon sürelerini kısaltmak ve böylece geçiş sürelerini azaltmak gibi belirlediğimiz hedeflere ulaşabildik. Ayrıca, yinelemeleri azaltarak ve ağır şekillendirme sırasında boşluk çatlaklarını erken aşamada tespit ederek kaynakları ve üretim kapasitesini şimdi tasarruf edebiliyoruz.”

Gelecek Planları

“Katı çözücünün kısa hesaplama sürelerine ek olarak, yazılımın kullanıcı dostu olması da özellikle hoşumuza gidiyor. Bu, tasarımcılarımızın karmaşık şekillendirme süreçlerini bile bilgisayarda çok kısa sürede görselleştirmelerini sağlıyor. Stampack ile pek çok olumlu deneyimler yaşadık. Sonuç olarak, yazılım şimdi Rosenberger Hochfrequenztechnik GmbH’nin Fridolfing’teki merkezinde de kullanılmaktadır.”

Siz de progresif kalıp simülasyonu süreçlerinizde Stampack Xpress yazılımını kullanarak simülasyon geliştirme sürenizi azaltabilirsiniz. Size özel teklif seçeneklerimizle Stampack Xpress’e sahip olmak için bugün bizimle iletişime geçin. Böylece üretim verimliliğinizi artırmanın keyfini yaşayın.

Nümerik Kontrol Grup, Sac Kalıbı, Hacim Kalıbı, Tel Kafes, Analiz ve Simülasyon için VISI, MACHINING STRATEGIST, NCSIMUL, STAMPACK XPRESS, CAD CAM CAE, CNC programlarını sunar.

İşinizi geliştirmek ve bu programlar hakkında detaylı bilgi için bilgi@nkg.com.tr üzerinden bize ulaşın. Ayrıca, “Stampack ile Sac Metal Şekillendirme başlıklı blog yazımız da ilginizi çekebilir. Okumak için tıklayınız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir