Hexagon’un Akıllı Üretim Çözümleri

Hexagon'un Akıllı Üretim Çözümleri

Hexagon’un akıllı üretim çözümleri ile günümüzün rekabetçi iş ortamında, şirketler sürekli olarak yüksek kalite standartlarını korur. Bunun için de teslim sürelerini ve maliyetleri azaltmanın yollarını aramaktadır. Ünlü bir takım üretim şirketi olan Petford Tools da aynı zorluklarla karşı karşıya kaldı. Kolaylaştırılmış bir süreç arayışında Hexagon’un Akıllı Üretim çözümlerine başvurdular. Bu blog yazısında, Petford Tools’un iş akışını geliştirmek ve müşteri taleplerini verimli bir şekilde karşılamak için sorunsuz bir şekilde birbirine bağlı dört Hexagon çözümünden nasıl yararlandığını inceleyeceğiz.

Hexagon'un Akıllı Üretim Çözümleri

Bağlantılı Bir İş Akışı:

Petford Tools, Hexagon’un Akıllı Üretim çözümlerinin değerini, yıllar önce bu çözümlerin yeteneklerinin gösterildiği bir tanıtımdan etkilenerek fark etti. Şirket, tamamen bağlantılı bir iş akışını kolaylaştırmak için dört yazılım paketini benimsedi:

WORKXPLORE: Bu araç satış ekibi tarafından benimsendi. Böylece CAD modellerini içe aktarmalarını ve ilk tasarım ve fizibilite incelemelerini hızlı bir şekilde yapmalarını sağladı. Yüksek hızlı CAD görüntüleyici ve analizör, özellikle büyük CAD dosyalarıyla çalışırken çok değerli olduğunu kanıtladı.

VISI: Petford Tools, kalıp tasarımı için VISI’yi kullandı. Sonucunda da uygun maliyetli ürünler oluşturmak için müşterilerle yakın işbirliği yaptı. VISI, sağlam kalıpların ve yüksek kaliteli yüzey kaplamalarının sağlanmasında çok önemli bir rol oynadı.

WORKNC: Bu yazılımla Petford Tools, 11 adet 5 eksenli ve 3+2 eksenli takım tezgahını programladı. Böylece verimli ve otomatik takım yolları oluşturdu. WORKNC, daha kısa işleme süreleri, daha uzun takım ömrü, iyileştirilen yüzey kalitesi ve gelişen makine kullanımı dahil olmak üzere önemli verimlilik kazanımları sağladı.

NCSIMUL: Petford Tools, pahalı 5 eksenli çarpışma riskini azaltmak için G kodunu simüle etmek ve çarpışmasız takım yollarını doğrulamak üzere NCSIMUL’u kullandı. Bu yazılım, makine takımının dijital bir ikizini oluşturarak doğru ve güvenilir simülasyonlar yapılmasını sağladı.

Hassasiyet ve Verimliliği Artırma:

Petford Group’un bir parçası olan Petford Tools, çeşitli endüstriler için yüksek hassasiyetli kalıplar tasarlar. Her tasarım bir üretimdir. Genellikle çok sayıda hareketli bileşen içeren takımlarının karmaşıklığı, titiz bir yaklaşım gerektirir. Ayrıca şirket, yüksek kaliteli yüzey kalitesi elde etmeye ve +/- 0,01 mm’lik sıkı toleransları korumaya büyük önem vermektedir.

Organizasyon Genelinde Faydalar:

Hexagon’un çözümlerinin benimsenmesi takımlama ekibinin ötesine geçti. Petford Group’taki 114 çalışanın çoğu dört çözümden en az birini kullanır. Böylece şirketin yarının zorlukları için mühendislik çözümleri vizyonuna ve müşteri ihtiyaçları için tek durak noktası olma stratejisine katkıda bulunur.

Sorunsuz Entegrasyon ve Müşteri Memnuniyeti:

Hexagon çözümlerinin entegrasyonu tek ve bağlantılı bir iş akışı yaratarak Petford’un kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunma taahhüdünü güçlendirdi. Petford Tools, takım modifikasyonlarından 7/24 arıza onarımlarına kadar müşteri memnuniyetini garanti eder. WORKNC, VISI, WORKXPLORE ve NCSIMUL’un sorunsuz entegrasyonu, daha hızlı proje başlatılmasını sağlar. Ardından büyük modellerin verimli veri işlemesine ve doğru simülasyonlara olanak tanır. Böylece işleme sürecindeki gecikmeleri ortadan kaldırır.

Sonuç:

Hexagon’un Akıllı Üretim çözümleri Petford Tools’un operasyonlarında devrim yaratır. Böylece müşterilerin daha düşük maliyet taleplerini karşılama konusundaki en büyük zorluklarının üstesinden gelmelerini sağlar. Bağlantılı iş akışı, üretim süreci boyunca işbirliğini, verimliliği ve doğruluğu artırdı. Petford Tools; WORKXPLORE, VISI, WORKNC ve NCSIMUL’dan yararlanır. Ardından müşterilerine yüksek kaliteli kalıp araçları ve kapsamlı hizmetler sunar. Böylece sektörde lider konuma gelmiştir.

Nümerik Kontrol Grup, Sac Kalıbı, Hacim Kalıbı, Tel Kafes, Analiz ve Simülasyon için VISI, MACHINING STRATEGIST, NCSIMUL, STAMPACK EKSPRESS, CAD CAM CAE, CNC programlarını sunar.

İşinizi geliştirmek ve bu programlar hakkında detaylı bilgi için bilgi@nkg.com.tr üzerinden bize ulaşın. Ayrıca, “VISI ile CAD/CAM Yazılımlarında İnovasyonları Keşfedin” başlıklı blog yazımız da ilginizi çekebilir. Okumak için tıklayınız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir