Endüstriyel Tasarım ve Üretimde Yenilikçi Çözümler

endüstriyel tasarım

Günümüzde endüstriyel tasarım ve üretim süreçleri, karmaşık parçaların hızlı ve hassas bir şekilde tasarlanması ve üretilmesini gerektiren dinamik bir ortamda gerçekleşmektedir. Bu süreçlerde verimlilik, kalite ve uyumluluk ön plandadır. Aynı zamanda tasarım ve üretim arasındaki entegrasyon da büyük önem taşır.

VISI 2023.1: Endüstriyel Çözümler

VISI 2023.1, endüstri profesyonellerine kapsamlı çözümler sunan bir CAD/CAM yazılımıdır. Yenilikçi geliştirmeleri ve sektörel odaklanmasıyla VISI, endüstriyel tasarım ve üretim alanında öncü bir rol üstlenmektedir.

Kullanıcı Arayüzü Yenilikleri

Kullanıcı arayüzü bölümünde yer alan “menü” ve “araç çubukları” revize edilir. Sonucunda adlar ile komutlar standart ve genişletilen olarak iki moda ayrılır. Bu düzenlemeler, kullanıcıların daha verimli bir şekilde çalışmalarını sağlar.

Modelleme İyileştirmeleri

Modelleme iş akışını optimize etme ve modelleme görevlerinin yürütme süresini azaltma amacıyla VISI’de çeşitli yenilikler var. Yeni taslak işlevleri ve yüzey oluşturma yöntemleri tasarımcılara geniş bir yelpazede seçenekler sunar.

Elektrot Komutu ve Stok Tanımı

VISI’nin elektrot komutu da standart bir kullanıcı arayüzüne ve ön izlemeye dönüştürülmüş. Ayrıca, stok tanımı içeren seçenekler, kullanıcıların iş akışını daha da optimize etmelerine yardımcı olur.

Tercih Edilme Sebepleri ve Özellikler

VISI’nin tercih edilme sebepleri arasında gelişmiş modelleme ve tasarım yetenekleri ön plandadır. Ek olarak entegre CAM fonksiyonları, yüksek kaliteli analiz yetenekleri ve endüstriye özel optimizasyonlar yer alıyor. Böylece VISI’nin farklı endüstri alanlarında güvenilir bir çözüm olarak öne çıkmasını sağlıyor.

Sonuç

VISI, endüstriyel tasarım ve üretim süreçlerindeki dinamik ihtiyaçları karşılama amacıyla tasarlanır. Böylece kapsamlı bir CAD/CAM yazılımıdır. VISI’nin sektörel kullanım amaçlarındaki çeşitlilik ve sağladığı kapsamlı yetenekler, endüstrinin farklı alanlarında tercih edilmesini sağlar.

Nümerik Kontrol Grup, Sac Kalıbı, Hacim Kalıbı, Tel Kafes, Analiz ve Simülasyon için VISI, MACHINING STRATEGIST, NCSIMUL, STAMPACK XPRESS, CAD CAM CAE, CNC programlarını sunar.

İşinizi geliştirmek ve bu programlar hakkında detaylı bilgi için bilgi@nkg.com.tr üzerinden bize ulaşın. Ayrıca, “Stampack ile Sac Metal Şekillendirme başlıklı blog yazımız da ilginizi çekebilir. Okumak için tıklayınız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir