• Numerik Kontrol Grup olarak Cad/Cam sektöründe hizmet ettiğimiz uzun yıllar boyunca elde ettiğimiz bilgi ve beceri birikimini firmalarla usta ve deneyimli kadromuz aracılığı ile sizlerle paylaşmaktayız. Gerek firmaların kendi içlerinde, gerekse kendi eğitim merkezlerimizde cad ve cam eğitimleri vermekteyiz.

  • Numerik Kontrol Grup olarak CAD/CAM/CAE sektöründe bir çok farklı marka makine, takım, imalat yöntemi ve yazılımı deneyimimiz oluşmuştur. Talaşlı imalat sektöründe hizmet ettiğimiz uzun yıllar boyunca elde ettiğimiz bilgi ve beceri birikimini firmalarla paylaşmaktayız. Gerek firmaların kendi içlerinde, gerekse kendi işleme merkezlerimizde 3 ve 5 eksen işleme yöntemlerini uygulamaktayız.

  • NKG kendi adına veya müşterilerinden gelen talep doğrultusunda yeni ürün geliştirme faaliyetlerinde bulunur. Yeni ürün geliştirme faaliyetlerinde esas kıstas, ürünün firma vizyon ve misyonuna uygun olması, firmanın insan, bilgi ve finans kaynaklarının ürün geliştirme faaliyetine olanak vermesidir. Ürünün geliştirilmesine karar verildiğinde izlenecek aşamalar, kavram tasarımı, tasarım geliştirme, ilk örnek geliştirme ve deneylerdir. Bunun yanında ürünün rakiplerinden ve benzerlerinden farkı, "en iyilerle" karşılaştırılması, kullanım amacı, performansı, teknik özellikleri ve yapısı, tasarımı, kullanılan malzeme ve bileşenlerinin özellikleri, ile ürünün montaj ve de-montaj özellikleri, kullanılan malzemelerin çevreye etkisi, verimi, v.b. özellikleri ile kullanım kolaylığı, ergonomik özellikleri, servis kolaylıkları ve müşteri memnuniyeti göz önünde tutulur.