Üretim çapında, veri odaklı dönüşüm için doğru kalitede araçları belirleme

Bir CMM, 20 yıl boyunca kolaylıkla hizmette kalabilir ve teknolojik değişimin hızı göz önüne alındığında zorlukları olabilir. Bununla birlikte, en eski CMM'lerin bile optik sensörler, kullanıcı dostu metroloji yazılımı ve varlık yönetim sistemleri gibi yeni teknolojilere uyum sağlama konusunda usta olduğu kanıtlanmıştır.

Ancak şimdi, dijital dönüşüm CMM'lerin birbirine bağlı ve iletişimsel olmasını talep ediyor. Üretim alanındaki diğer sistemlerle ve insanlarla işbirliği yapma yeteneği olmadan CMM'ler, daha akıllı üretim için gereken gerçek zamanlı veri akışını engelleyen bir bilgi kara deliği olma riskini taşıyor.

Ancak birçok CMM için, veri dönüşümünü sağlayan modern BT sistemleriyle işbirliği, onları geleneksel konfor alanlarının dışına çıkarır. Örneğin, dijital optik ölçümün benimsenmesi metroloji departmanının sınırları dahilinde gerçekleşirken, kalite ekibinin artık metroloji verilerini tasarım ve mühendislikten üretime kadar tüm üretim iş akışında gerçek zamanlı olarak paylaşması gerekiyor.

Bununla birlikte, eski CMM'ler, kalite departmanı silolarında çalışmak üzere tasarlandı ve CMM operatörleri, genellikle sadece okumayı, harekete geçmeyi ve paylaşmayı bildikleri bilgileri topluyordu.

Şu anda üreticilerin karşı karşıya olduğu zorluk, metroloji sistemlerinin işbirliği yapmasını ve işletmenin geri kalanına ihtiyaç duydukları kaliteli bilgileri, güvenlik, doğruluk, hassasiyet veya performanstan ödün vermeden gerçek zamanlı olarak nasıl sağlayacaklarıdır.

Bu nedenle CMM'leri veriye dayalı, daha akıllı üretimin kalbine yerleştirmek için çok yönlü bir yaklaşım benimsedik . Güvenlik, performans, doğruluk ve hassasiyetteki geleneksel güçlü yönlerimize ek olarak, CMM'ler için en son işbirlikçi sistem teknolojimiz, kullanım kolaylığını ve gerçek zamanlı veri alışverişini desteklemeye odaklanır.

Kullanım kolaylığı, dijital dönüşüm projelerinin başarısında çok büyük bir faktördür. İnsanların yeni çalışma yöntemlerine alışması kolay değilse, değişikliği görmezden gelecek veya direneceklerdir. En yeni nesil CMM operatörlerinin tüketici teknolojisi ile büyüdüğünü ve insanlar ve makineler arasındaki işbirliğinin anlaşılması ve paylaşılması kolay formatlarda sağlanan bilgilerle sezgisel olarak basit ve gerçek zamanlı olmasını beklediklerini hatırlamak da önemlidir.

Bu nedenle, CMM'ler için işbirliğine dayalı sistemlerimizi operatörlere bilgilere nasıl erişecekleri, yönetecekleri, paylaşacakları ve analiz edecekleri konusunda daha fazla kontrol sağlamak üzere tasarladık.

Bir örnek, Dijital Kontrol Merkezi'dir (dCC) . Kullanıcılara CMM'nin yakınındaki herhangi bir yerden bir tablet formatında metroloji yazılımına anında erişim sağlayan ve bilgisayar ile jogbox arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldıran elde taşınan bir cihazdır. Ve bunu tanıdık gelen bir şekilde yapıyor çünkü dCC'yi oluşturduğumuzda başparmak çubuğu kontrollerinin oyun pedlerindekilere benzer şekilde çalışmasını sağladık.

Bizim GÖZ-D teknolojisi otomatik olarak diğer katma değerli görevleri gerçekleştirmek için operatörlerin serbest bırakarak, bir iş parçası, ayarlar onu tanır ve sağ muayene rutinini uygular. Ve yakaladığı veriler, tüm üretim ve kalite kontrol sürecinin analizini zenginleştirmek için daha geniş yazılım sistemleriyle entegre olur.

Bu arada PULSE , kullanıcıların titreşimlerdeki, nemdeki, hava basıncındaki ve çarpışma bildirimlerindeki önemli değişikliklere ilişkin uzaktan bildirim almalarını sağlayarak, onları atölyede hareket etmeleri için serbest bırakıyor.

Ve otomatik CMM parça yükleme ve boşaltma sistemimiz olan TEMPO , kuruluşların tüm denetim vardiyalarını verilerle yönetilen insansız olarak çalıştırmasına olanak tanır.