Hexagon, yüksek hacimli yeni CMM’i ile parça yükleme verimliliğini üst seviyeye taşıyor

Hexagon’un endüstriyel ortamlarda çok büyük parçalar ile çalışılabilmesini sağlayan yeni CMM’i DELTA OPERA tanıtıldı. DELTA OPERA, benzersiz açık mimarisi sayesinde CMM’in üç tarafından parça yüklenebilmesine izin verir. Esneklik sağlayan bu özellik sayesinde parçalar daha çabuk ve CMM’e çarpması kolayca engellenerek yüklenebilir.

Havacılık ve enerji sektöründe kullanılan büyük parçalar için ideal olan DELTA OPERA, parçaların önden, arkadan ve yandan yüklenebilmesini sağlar. Fabrikada gantry tipi geleneksel makinelerden daha az yer kaplayabilen DELTA OPERA, bu sayede sıcaklık kontrolü maliyetlerini de düşürebilir.

Hexagon Manufacturing Intelligence Ürün Müdürü ve Proje Yönetimi Lideri Marco Mussino, “Çok büyük parçaların ölçümünü yapan imalatçılar, parçaların CMM’e yüklenmesinde çok çaba ve zaman harcamak durumunda kalabilir” diyor. “Yenilikçi DELTA OPERA, parçaların kolayca yüklenmesini sağlayarak daha verimli çalışılabilmesini sağlıyor. Açık mimarisi ve olağanüstü performansıyla DELTA OPERA, büyük hacimli CMM’lerde önemli ve uzun yıllardır görülmemiş gelişmelerle karşımızda.”

Delta Opera, sunduğu yüksek performansın yanı sıra, ışıklı durum ve hız göstergeleri ve Hexagon’un porb kafası değiştirme sistemi, Manuel Uygulama Değiştiricisi (MAC) gibi bir dizi özellikle daha kolay bir kullanım sunmaktadır.